top of page

Svetlo na mieru (2. časť): Neunáhlite sa pri výbere osvetlenia

Staviate dom a riešenie osvetlenia si nechávate na poslednú chvíľu? Myslite dopredu! Čím skôr sa začnete zaoberať osvetlením, tým viac možností budete mať. Od celostropných riešení, bodových svetiel po nástenné svietidlá... ponúkame komplexné riešenia osvetlenia aj vrátane exteriéru!SvetelneStropy.sk

Celostropné riešenia osvetlenia


LED osvetlenie kúpeľne dizajnové svetelné stropy
Celostropné riešenie osvetlenia s LED Grid, celoplošnou LED sústavou
LED osvetlenie kúpeľne dizajnové svetelné stropy
LED Outline - sústava po obvode

Barrisol, 16 mikrónov tenká membrána s vysokou difúziou a priepustnosťou svetla, vďaka svojim vlastnostiam predstavuje ideálny difúzor všetkých modelov svetelných stropov. Z membrány Barrisol sa robia aj napínané stropy, ktoré môžu byť náhradou sadrokartónu, alebo, či už s obvodovým alebo plošným podsvietením, vytvárať celostropné riešenia osvetlenia s jednoliatou svetelnou plochou. S odolnosťou voči vode a vlhku je celostropný svetelný strop ideálnym riešením osvetlenia kúpeľne.


Svetelná výbava podľa vašich predstáv


Základnú výbavu svetelných stropov je možné rozšíriť o rôzne doplnky. Farby RGB, farebná LED sústava funguje na princípe miešania červenej, zelenej a modrej farby. Máte možnosť si namiešať akúkoľvek farbu a vytvoriť svetelnú atmosféru podľa vašich predstáv.Tunable White - nastaviteľná biela, okrem možnosti výberu teploty bielej farby svetla ponúkame aj možnosť výberu rozsahu farby vďaka doplnku tunable white. Každá teplota farby svetla má na naše telo iný vplyv a biodynamický režim nastavenia farby bieleho svetla podporuje cirkadiánny cyklus ľudského tela. Má vlastnosti zdravého denného svetla aj s jeho premenlivou teplotou počas dňa.Nepriame svietenie do stropu, samostatne ovládaný okruh s viacerými možnosťami svetelnej výbavy: biela farba svetla, nastaviteľná biela farba svetla (TW), farby RGB alebo biela farba svetla v spojení s farebnou LED sústavou (RGBW). Indirektné svietenie do stropu sa postará o príjemnú intímnu atmosféru.
Komfort a inteligentné ovládanieKomfortné riešenia osvetlenia sú jednou z našich najväčších priorít a možností ovládania ponúkame hneď niekoľko. Ovládanie svetelného stropu smartfónom alebo tabletom prostredníctvom najmodernejšej technológie CASAMBI, voľne dostupnou aplikáciou pre iOS a Android, je zárukou komfortu vďaka svojej prehľadnosti a intuitívnym ovládaním.


Okrem možnosti ovládania aplikáciou CASAMBI, vyvinutou špeciálne pre ovládanie osvetlenia, ponúkame aj integráciu svetelných stropov do akéhokoľvek systému inteligentnej domácnosti s podporou štandardov DALI, DMX, KNX a LOXONE.


Pokiaľ nemáte inteligentnú domácnosť a inteligentné ovládanie vám nie je celkom po chuti, základné ovládanie ON/OFF zostáva jednou z možností ovládania svetelných stropov.LIGHT SQUARE


bodové LED svietidlá svetlené stropy lightsquare
Showroom komfortného bývania a inteligentného osvetlenia

Showroom Light Square ponúka bohatý výber kvalitných interiérových a exteriérových bodových svietidiel, či už stropných, nástenných alebo svietidiel do trakčných líšt od známych výrobcov, ako napríklad Arkoslight, Brokis, Bega a Steinel.Minimalizmus, jednoduchosť a nápaditosť dizajnu svietidiel, prémiové a kvalitné materiály... Svietidlá vyberané s dôrazom na kvalitu a dizajn predstavujú ideálne doplnkové osvetlenie k svetelným stropom vo funkcii centrálneho svietidla.LED línie a profilySubtílnejšie Vario profily alebo robustnejšie Phill profily môžu byť centrálnym osvetlením dlhých chodieb, kúpeľní alebo aj kuchýň vďaka veľkému svetelnému toku. V neutrálnych farbách čierna, biela a elox sa hodia do akéhokoľvek farebne ale aj štylisticky riešeného interiéru. Ponúkané nielen v prisadených ale aj v závesných verziách môžu osvetľovať aj jedálenské pulty, kuchynské ostrovy alebo pracovné stoly.Zafrézované LED pásiky a rôzne minimalistické LED línie môžu mať viacero využití. Bežne sa frézujú do kuchynskej linky, ale svoje využitie si vedia nájsť aj inde. Môžu osvetľovať či už jednotlivé stupne schodiska, zábradlia, šatníkové skrine, TV steny alebo niky. Smerované tak aby sa svetlo odrážalo od steny, stropu alebo nábytku majú veľký vplyv na celkovú svetelnú atmosféru v priestore.Rímsy a štrbiny


osvetlenie obývačky LED rímsa svetelné stropy

Nepriame osvetlenie v podobe sadrokartónových ríms a štrbín funguje na princípe odrazu svetla, v prípade štrbiny od steny a v prípade rímsy od stropu. Vďaka odrazu svetla a tým, že svetlo z ríms a štrbín na nás nesvieti priamo, rímsy a štrbiny predstavujú veľmi príjemné doplnkové osvetlenie pripomínajúce denné svetlo prenikajúce z vonka do interiéru.Rímsy a štrbiny nemusia byť iba doplnkovým nepriamym osvetlením. Svietiace s dostatočnou intenzitou dokážu nahradiť aj priame svetlo. Štrbina krásne vynikne po celej dĺžke úzkych chodieb, zatiaľ čo rímsy pekne ukážu v priestore spální a obývačiek, kde večer v kombinácií s teplou bielou farbou svetla a možnosťou stmievania vytvárajú príjemnú intímnu atmosféru.ReferencieHľadáte inšpiráciu pri plánovaní osvetlenia? Určite ju nájdete v našej foto galérii realizácií.Viac o modeloch svetelných stropov, dekóroch a možností závesu, ako aj plánovaní a návrhu osvetlenia online sa dozviete v 1. časti.


 

dizajnový LED luster na mieru svetelné stropy

Staviate dom a osvetlením ste sa ešte nezaoberali? Plánujte s nami a plánujte dopredu!


Navštívte nás v našom showroome,

kde Vám radi poradíme alebo nás kontaktujte na info@svetelnestropy.sk.


Tešíme sa na Vás!

PRIHLÁSIŤ SA NA ODBER NÁŠHO NEWSLETTERA

Ďakujeme!

bottom of page