top of page

­čôĚ 3D prehliadka: Inteligentn├Ż dom bud├║cnosti so smart osvetlen├şm v Chorv├ítskom Grobe

Projekt rodinn├ęho domu v Chorv├ítskom Grobe je uk├í┼żkou vskutku netradi─Źn├ęho rie┼íenia, ktor├ę sp├íja prednosti technol├│gi├ş, s ktor├Żmi pracujeme. Jedine─Źn├ę je spojenie osvetlenia na mieru, jeho integr├ícia do IQ syst├ęmu a akustick├ę rie┼íenie stropu v celom priestore domu.
Ako to cel├ę za─ŹaloNa z├íklade odpor├║─Źania z inej na┼íej referencie n├ís klient oslovil s t├Żm, ┼że potreboval vyrie┼íi┼ą inteligentn├ę ovl├ídanie dom├ícnosti. Po tom, ako sa dozvedel, ┼że na┼ía dom├ęna nie je iba samotn├ę IQ ovl├ídanie, ale najm├Ą osvetlenie a nap├şnan├ę stropy, ktor├ę s├║ okrem in├ęho zn├íme aj svojimi v├Żborn├Żmi akustick├Żmi vlastnos┼ąami, po ktor├Żch bol u klienta vysok├Ż dopyt, sa rozhodol pre komplexn├ę rie┼íenie.
Akustick├ę nap├şnan├ę stropyPo┼żiadavkou klienta, na ktor├║ kl├ídol pri spracovan├ş n├ívrhu interi├ęru ve─żk├Ż d├┤raz bolo, aby mal v ob├Żva─Źke zabezpe─Źen├Ż maxim├ílny mo┼żn├Ż audio komfort. Po─Źas prv├Żch rozhovorov vyplynulo, ┼że rie┼íen├şm by mohli by┼ą pr├íve nap├şnan├ę stropy Barrisol.


Akustick├Ż strop Barrisol so zapusten├Żmi reproduktormi

Akustick├ę nap├şnan├ę stropy Barrisol s├║ f├│liov├ę podh─żady s r├┤znym stup┼łom perfor├ície vyr├íban├ę presne pre zvolen├Ż priestor. Pohyb zvukovej vlny vyd├ívanej zdrojom je ─Źiasto─Źne pohlcovan├Ż f├│liou, ktor├í sp├Ą┼ą do priestoru odr├í┼ża iba ─Źas┼ą zvuku, ─Ź├şm zamedzuje efektu dozvuku, eliminuje hluk a priestor akusticky optimalizuje.Pr├şprava pre mont├í┼ż osvetlenia do Barrisolu

Strop bez vidite─żnej perfor├íciePri rie┼íen├ş nap├şnan├Żch stropov ve─ża rob├ş aj celkov├í estetika stropu. Barrisol disponuje tzv. mikroperfor├íciou, to zn., ┼że m├í pri umiestnen├ş v istej v├Ż┼íke vo─żn├Żm okom nepozorovate─żn├ę diery, ─Ź├şm je zachovan├Ż jednoduch├Ż a ─Źist├Ż dizajn stropu.Strop, ktor├Ż nepoprask├íV tomto pr├şpade i┼ílo o drevostavbu. T├í m├í jednu ve─żk├║ nev├Żhodu a to, ┼że drevo prv├Żch 5-6 rokov v├Żrazne pracuje, ─Źo sa v kone─Źnom d├┤sledku odzrkadl├ş na materi├íli pou┼żitom na stropoch. V spojoch a rohoch poprask├í a ak tento materi├íl nie je dostato─Źne pru┼żn├Ż, po rokoch je nutn├ę ho opravova┼ą alebo meni┼ą. Pri Barrisole sa ni─Ź podobn├ę sta┼ą nem├┤┼że, ke─Ć┼że sa jedn├í o elastick├Ż materi├íl, ktor├Ż bez oh─żadu na to, ako stavba pracuje, sa jej v┼żdy prisp├┤sob├ş a st├íle bude dokonale rovn├Ż.

Konštrukcia pre zapustenie reproduktorov


R├Żchla a ─Źist├í mont├í┼żVe─żkou v├Żhodou Barrisolu je jeho r├Żchla a ─Źist├í mont├í┼ż. Kompletn├í mont├í┼ż nap├şnan├Żch stropov v celom dome trvala iba dva dni a to aj vr├ítane osvetlenia. Cel├Ż proces prebehol ve─żmi ─Źisto a bezpra┼íne. T├Żm, ┼że sme stropy namontovali za dva dni sme u┼íetrili ve─ża ─Źasu a ─Ćal┼íie pr├íce ako ma─żovanie a upratovanie neboli nutn├ę.


Osvetlenie interi├ęruNap├şnan├Żmi stropmi sme pri v├Żbere svietidiel neboli nijako obmedzen├ş, pr├íve naopak, dok├ízali sme aj to, ─Źo by sme inak dok├íza┼ą nemohli a projekt je peknou uk├í┼żkou takmer v┼íetk├Żch mo┼żn├Żch rie┼íen├ş ├║chytov svietidiel do stropu.Skryt├Ż z├íves s nap├íjan├şm po lank├íchZ├ívesn├Ż LOOP E s nap├íjan├şm po lank├ích a nepriamym podsvieten├şm

Najdominantnej┼í├ş prvok cel├ęho domu predstavuje z├ívesn├Ż sveteln├Ż strop LOOP E v ob├Żva─Źke. Zauj├şmav├Żm je sp├┤sob z├ívesu svietidla do stropu, ktor├Ż by sme pri inom materi├íli stropu docieli┼ą len tak ─żahko nemohli. V─Ćaka nap├íjaniu po lank├ích sveteln├Ż strop prech├ídza cez mal├ę dierky v Barrisole takmer nevidite─żne a p├┤sob├ş, ako by sa vzn├í┼íal v priestore.
Atypick├Ż sp├┤sob zapusteniaBarrisol n├ím umo┼ż┼łuje aj aplikovanie z├ípustn├Żch rie┼íen├ş osvetlenia. Kuchy┼łu osvet─żuje sveteln├Ż strop ELI s atypick├Żm sp├┤sobom zapustenia do recessed kitu, kon┼ítrukcie, do ktorej je sveteln├Ż strop vsaden├Ż. Dek├│r svietidla je vidite─żn├Ż a je mo┼żn├ę aplikova┼ą aj doplnok svetelnej v├Żbavy Indirect - nepriameho podsvietenia, prenikaj├║ceho cez ┼ítrbinu medzi svietidlom a kon┼ítrukciou v strope.


Sveteln├Ż strop ELI zapusten├Ż do recessed kitu


Subt├şlne line├írne osvetlenieHlavn├ę osvetlenie a nav├ídzac├ş prvok chodby tvor├ş line├írne osvetlenie v podobe svetelnej ┼ítrbiny, ktor├í dlh├ę ├║zke chodby dostato─Źne presvetl├ş. ┼átrbinu vn├şmame ako prim├írny typ osvetlenia chodieb a sna┼ż├şme sa ho vyu┼żi┼ą v┼żdy, ke─Ć je to mo┼żn├ę.
Nepriame podsvietenieMo┼żnos┼ą ambientn├ęho podsvietenia v sp├ílni ocen├ş sn├í─Ć ka┼żd├Ż. P├║tav├Ż tvar trojuholn├şkov├ęho sveteln├ęho stropu TRI 900 dominuje v sp├ílni rodinn├ęho domu. Odsadenie od stropu 3-4 cm d├íva priestor nepriamemu svetlu - samostatne ovl├ídan├ęmu LED okruhu, ktor├ę sa na ve─Źer postar├í o pr├şjemn├║ int├şmnu atmosf├ęru a v spojen├ş s teplou farbou svetla podporuje tvorbu horm├│nu sp├ínku melaton├şnu.
Celostropn├Ż sveteln├Ż stropVo vypnutom stave biely strop a v zapnutom stave svieti cel├Ż. Translucentn├í membr├ína Barrisol n├ím umo┼ż┼łuje realiz├íciu celostropn├Żch rie┼íen├ş osvetlenia bez vidite─żn├Żch bodov LED ─Źipov, ktor├ę sme v tomto pr├şpade rozmiestnili po obvode stropu.
Osvetlenie exteri├ęru
Osvetlenie exteri├ęru bolo ─Ćal┼í├şm netradi─Źn├Żm rie┼íen├şm. Line├írne profily neboli centrovan├ę na stred stropu ako to v├Ą─Ź┼íinou b├Żva, ale boli prisaden├ę na strop hne─Ć pri stene. Pre─Źo sme sa rozhodli pre tak├ęto rie┼íenie? Vedeli sme, ┼że v miestach, kde boli navrhnut├ę svietidl├í bude ma┼ą klient kr├ísne dreven├ę obklady, ktor├Żch kr├ísu sme chceli zd├┤razni┼ą. Dan├ę rie┼íenie sme nikdy predt├Żm neaplikovali no uk├ízalo sa, ┼że sme sa rozhodli spr├ívne a profily perfektne zapadli do celkov├ęho konceptu.
 


3D prehliadka priestoruChcete vidie┼ą viac? Preneste sa do priestoru virtu├ílne na┼íou 3D prehliadkou.
 


Viac fotografi├ş projektu n├íjdete v na┼íej gal├ęrii realiz├ícii a viac o rie┼íen├ş dom├ícej automatiz├ície Loxone sa do─Ź├ştate v 2. ─Źasti.


 

Radi navrhneme komplexn├ę rie┼íenie osvetlenia aj V├ím!


Nechajte si spracova┼ą n├ívrh osvetlenia vyplnen├şm online formul├íru alebo n├ís nav┼ít├şvte osobne v na┼íom showroome.


Te┼í├şme sa na V├ís!


0 views0 comments

PRIHLÁSI┼Ą SA NA ODBER NÁŠHO NEWSLETTERA

─Äakujeme!

bottom of page