top of page

Svetlo podľa vás: Doplnky svetelnej výbavy

To, že si svetelný strop viete na mieru prispôsobiť z hľadiska estetiky sme si už povedali. Vedeli ste ale, že okrem výberu dekórov, tvarov a výšiek korpusov ponúkame aj široké možnosti svetelnej výbavy? Prirovnám to k autám. Aj pri nich existujú základné modely a potom nasledujú rôzne doplnky, nadstavby, príplatkové vychytávky, ktoré robia celkový dojem z daného auta a jazdy.
Základná výbava svetelného stropusvetelná výbavy teplota svetla dekor svetla svetelné stropy

Predovšetkým treba zdôrazniť, že aj základný model svetelného stropu je plne funkčný s dostatočne intenzívnym svetlom, hoci bez možnosti stmievania. Pomocou rozšírení svetelnej výbavy potom získate možnosť si vyskladať svetlo, ktoré bude spĺňať všetky vaše požiadavky a bude doslova na mieru. Všetky doplnky pre priame svetlo môžu byť aj v nepriamom svetle.Doplnok svetelnej výbavy

Indirect
Čo ale to nepriame svetlo vlastne je? Nepriame svetlo, alebo inak povedané Indirect, je ďalšou z možností svetelnej výbavy, ktorú môžu mať všetky odsadené a závesné modely svetelných stropov. Je to svetlo smerované do stropu, ktoré sa postará o príjemnú intímnu atmosféru. Odporúčame ho hlavne do spálne a obývačky napríklad so super teplou bielou farbou svetla 2200K, ktorá obsahuje len minimum modrej zložky svetla a podporuje zdravý spánok.
Doplnok svetelnej výbavy

Tunable White
Ďalšou z možností rozšírenia svetelnej výbavy je LED sústava s nastaviteľnou teplotou bieleho svetla – tzv. Tunable White. Toto rozšírenie nám umožňuje simulovať denné svetlo, ktoré sa mení od rána, keď je jeho farba teplejšia cez poludňajšie studené svetlo až opäť po teplejšie svetlo k večeru.Význam to má najmä zdravotný, keďže je dokázané, že svetlo výrazne vplýva na vylučovanie hormónov, ktoré ovplyvňujú procesy v našom tele podľa istého cyklu a jeho porušenie môže viesť k zdravotným a dokonca aj psychickým problémom. Nazýva sa cirkadiánny cyklus.


cirkadiánny rytmus zdravé osvetlenie nastaviteľná teplota svetla
Prirodzená dynamika denného svetla


Doplnok svetelnej výbavy

Farby RGB
Ak máte radi hravé svetlo, ktorým si viete navodiť príjemnú atmosféru, tak je doplnok farby RGB práve pre vás. Farby RGB, farebná LED sústava, funguje na princípe miešania červenej, zelenej a modrej farby. Vďaka tomuto doplnku máte možnosť si namiešať akúkoľvek farbu z viditeľného spektra a vytvoriť si svetelnú atmosféru podľa vašich predstáv.Doplnok farby RGB je obzvlášť obľúbený medzi deťmi a s radosťou sa s ním vyhrajú, tým pádom je vhodný do detských izieb či už v priamom alebo nepriamom svetle. Všetky tieto možnosti výbavy môžu fungovať súčasne. Táto kombinácia umožňuje nespočetné množstvo rôznych svetelných scén.O doplnkoch svetelnej výbavy sa môžete dozvedieť aj z nášho pravidelného

 

dizajnové svietidlo LED svetelná výbava svetelné stropy

Zdá sa Vám to veľmi zložité a bojíte sa, že si neviete nakombinovať osvetlenie sami? So všetkým Vám radi poradíme!


Nechajte si spracovať návrh osvetlenia vyplnením online formuláru alebo nás navštívte osobne v našom showroome.


Tešíme sa na Vás!


PRIHLÁSIŤ SA NA ODBER NÁŠHO NEWSLETTERA

Ďakujeme!

bottom of page