top of page

Ako si vybrať ten správny dekór svetelného stropu

Spoluautor: Katarína BakoNie je super, že si môžete vybrať taký dekór, aký sa vám presne hodí k zariadeniu?


dekór LED svietidla na mieru svetelné stropy

Rovnaká veľkosť, rovnaký tvar... no každý dekór dá svetelnému stropu úplne inú tvár. Výber dekóru svetelného stropu môže byť kľúčový. Neviete si rady s výberom dekóru? Nevadí. My vám poradíme! Je z čoho vyberať a určite nájdeme ten správny dekór svietidla, ktorý bude ladiť s vašim interiérom.Jemné alebo výrazné tónyČi preferujete jemné alebo výrazné tóny, škála farieb dekórov je pestrá a určite si našou ponukou prídete na svoje.


Ak máte interiér založený na kontraste, zvoľte si aj dekór svietidla výrazný, kľudne tmavý alebo vzorovaný. Pozor však, tmavá zmenšuje, takže malé svietidlo bude pôsobiť ešte menšie.Ak ste skôr pre tón v tóne a nechcete svietidlo príliš vnímať, zvoľte svetlé farby bez výrazných vzorov.Paleta farieb v interiériNa každého pôsobia farby inak a každý má vo svojom interiéri svoju preferovanú paletu farieb, ktorá na neho pôsobí pozitívne a tým pádom sa vo svojom domove dobre cíti. Všetky farby môžeme rozdeliť do dvoch skupín - teplé a studené.

osvetlenie obývačky drevené svietidlo svetelné stropy

Treba myslieť na to, či u vás doma prevládajú práve teplé tóny alebo naopak tóny studené. Teplé tóny vám poskytnú skoro všetky drevodekóry alebo látkové dekóry.


kovový dekór LED svietidla na mieru svetelné stropy

A studený odtieň dosiahnete použitím kovu alebo studených farieb ako šedá, kobaltová alebo veľmi populárne multichróm dekóry.Smer dekóruČo je ešte úžasné na osvetlení na mieru? Môžete si vybrať aj smer dekóru, buď horizontálny alebo vertikálny. Ten prvý, horizontálny, volíme skôr pri menších a subtílnejších tvaroch a druhý spôsob, vertikálny, vyzerá dobre na väčších svietidlách.


Ďalšia cenná rada je tá, že dekór na osvetlení bude pôsobiť vo výsledku tmavší ako vo vzorkovníku, napr. antracit vyzerá na strope skoro ako čierna. A samozrejme, keď svetlo zapnete, dekór vnímate minimálne. Ten je viac dôležitý cez deň, keď je svetlo vypnuté.Ponuka dekórovAko dekór korpusu svetelných stropov používame kvalitné 3M architektonické fólie, verné napodobeniny materiálov, ktorých je na výber vyše 400 druhov. Vďaka bohatému výberu dekórov môžete svetelné stropy ladiť s takmer čímkoľvek vo vašom interiéri. Našou ponukou dekórov sa do vášho vkusu určite trafíme.Dekór standard
Do základnej výbavy spadajú tri dekóry - biela matná, antracit a prírodný dub, ktoré sú ponúkané bez dodatočných poplatkov.Prečo sme do základu zvolili práve tieto dekóry?


Biela je neutrálna, biela sa hodí všade a preto sa biela aj najviac predáva. Biela je pre tých, ktorí chcú aby ich svietidlo "splynulo" so stropom a takmer vôbec ho nevnímali. Naopak antracit pôsobí na bielom strope kontrastne a ihneď upúta v priestore pozornosť. Obe farby sú neutrálne a ich voľbou nemôžete nič pokaziť. Zároveň rámy okien väčšinou bývajú v bielej alebo antracitovej farbe, preto sme zvolili radšej antracit ako čiernu.


Samozrejme v ponuke našich základných dekórov nesmel chýbať ani drevo-dekór. Prírodný dub jednoznačne patrí medzi nejobľúbejenší typ dreva v interiéri a tým pádom bol aj pre nás jasnou voľbou.Dekór customOd dreva, textilu, kameňa, kovu, čistých farieb až po rôzne abstraktné materiály... pokiaľ ste si nevybrali dekór z kategórie standard, z viac ako 400 druhov custom dekórov si vyberiete určite.


Cena custom dekórov je jednotná z hľadiska typu dekóru, závislá je ale od veľkosti svetelného stropu, t.j. množstva použitého materiálu.


nálepkový dekór LED svietidla na mieru svetelné stropy

Hľadáte originálne riešenie?


S dekórom svetelných stropov sa vieme s radosťou vyhrať a vytvoriť rôzne originálne dizajny. Príkladom je nálepkový "one of a kind" svetelný strop. Nálepky na strop lepíme ručne, tým pádom váš svetelný strop bude vskutku jedinečný. Svojou hravosťou a tým správnym výberom nálepiek sa hodí do akejkoľvek detskej izby alebo herne.Akákoľvek RALdekór dizajnového LED svietidla na mieru svetelné stropy

Na hranaté svetelné stropy väčšinou fólie nedávame a keď, tak spravidla iba za príplatok. Bez dodatočného príplatku si môžete ako farbu korpusu svetelných stropov REC vybrať akúkoľvek farbu zo vzorkovníka farieb RAL.Prečo 3M a nie dýha?Na našu voľbu vplýva viacero faktorov. Prvým je farebná a tvarová stálosť. Pri kvalitných 3M architektonických fóliách máme istotu, že dekór svetelných stropov svoju farbu ani tvar po rokoch nezmení a môžeme garantovať 10 ročnú záruku. Pri dýhe sme si tým neboli istý, resp. sme nenašli takého dodávateľa dýhy, ktorý by nám vedel farebnú a tvarovú stálosť garantovať. Ďalším faktorom je cena, s použitím dýhy by svetelné stropy boli výrazne drahšie ako sú.


O dekóroch sa môžete dozvedieť aj z nášho pravidelného

 

dekór LED svietidla na mieru svetelné stropy

Radi poradíme s výberom toho správneho svietidla aj Vám!


Nechajte si spracovať návrh osvetlenia vyplnením online formuláru alebo nás navštívte osobne v našom showroome.


Tešíme sa na Vás!
PRIHLÁSIŤ SA NA ODBER NÁŠHO NEWSLETTERA

Ďakujeme!

bottom of page